Visiem autovadītājiem zināms – tas sniedz gan brīvību, gan nozīmē arī atbildību. Automašīnai vajadzīgas dažādas rūpes, arī apdrošināšana. Latvijā šobrīd pieejama divu veidu apdrošināšana – Octa un Kasko.

Octa apdrošināšana ir obligāta katram motorizētam spēkratam, kas piedalās ceļu satiksmē. Svarīgi arī pieminēt, ka Latvijas teritorijā noformētās standartlīguma polises ir derīgas arī citviet Eiropas Savienībā.

Octa polises galvenie noteikumi

Uz Octa atlīdzību var pretendēt cietušais, ja negadījumu izraisījusi cita persona. Turklāt tā pienākas gan automašīnas īpašniekam vai vadītājam, gan arī pasažierim — pat, ja tas ir bijis transportlīdzeklī, kurš izraisījis negadījumu. OCTA polise cietušajam atmaksā veselības kaitējumu un īpašuma zaudējumu nodarījumu, kas radies ceļu satiksmes negadījuma laikā.

Kopumā Octa atlīdzina gan personai nodarīto kaitējumu, gan mantiskos zaudējumus. Likums nosaka, ka ir konkrēts limits, kā ietvaros tiek segti zaudējumi cietušajai pusei kā materiālā, tā morālā un veselības kaitējuma gadījumā.  Iizi.lv pieejams blogs, kurā vari noskaidrot vairāk par auto apdrošināšanas pakalpojumiem.

Kritēriji, kas ietekmē Octa polises cenu

To, cik galu galā izmaksās Octa apdrošināšana, nosaka vairākas nianses, piemēram, termiņš, uz kuru apdrošināšana vajadzīga, transportlīdzekļa tips, spēkrata masa un reģistrācijas vieta.
Polises cenu ietekmē arī izvēlētās apdrošināšanas kompānijas noteikumi.

Kasko uz ceļa palīdz justies īpaši droši

Sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana – Kasko sedz zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījumā, dabas stihijas, ugunsgrēka, kā arī automašīnas nozagšanas vai bojājuma gadījumā. Kasko apdrošināšanas izmaksas ietekmē dažādi faktori, piemēram, automašīnas markas un modeļa, vērtības, izlaiduma gada un līguma darbības teritorijas.

Visa svarīgā informācija par apdrošināšanu – internetā

Kompānijas, kuru sortimentā ir automašīnas apdrošināšana, ir visdažādākās. Lai lieki netērētu laiku, visu nepieciešamo info par piedāvājumiem iespējams atrast internetā. Tas palīdzēs ietaupīt arī līdzekļus, jo nodrošinās vienkāršāku lēmuma pieņemšanu, tādā veidā noslēdzot patiešām izdevīgu darījumu.

Vēlies uzzināt , cik Tev izmaksās Kasko vai Octa, taču nevēlies tam veltīt daudz laika? Izmanto apdrošināšanas kalkulatoru, lai uzreiz uzzinātu paredzēto cenu. Atzīmē tajā visus nepieciešamos datus, piemēram, polises termiņu un transporta līdzekļu vērtību, un iegūsti nepieciešamo informāciju pat neizejot no mājām.

Lai izvērtētu, kura Kasko un Octa apdrošināšana patiešām būs Tavam auto atbilstošākā, un, kur to nokārtot, iepazīsties ar vairākām iespējām un ņem vērā zinošu cilvēku ieteikumus.

Apdrošināšana Tavam spēkratam – sameklē maciņam draudzīgāko risinājumu un jūties uz ceļa droši!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *